Listeyi Aç-Kapa | Open or Closed lıst

Kategoriler

Markalar

Fiyat Aralığı

3385 6772

ASCORTI PIPES Hand Made Italy : “Peppino" olarak bilinen Giuseppe ASCORTI, İtalyan Pipo dünyasının önemli bir ismidir. Castello ile başlayan pipo macerası Caminetto ile devam eder. Oğlu Roberto o zamanlar 10 yaşındadır ve büyük bir ilgiyle babasını izlemektedir.

Roberto eğitimini tamamladığında Caminetto ortaklığı bozulmuştur. Genç Roberto 1980 yılında kendi markası ASCORTI’yi eşiyle birlikte kurar. Sevgi ve deneyimin güçlü etkisi ürettikleri pipolara yansır. Briar kalitesi üst seviyedir. Roberto bu kaliteyi, köklerin toplandığı kesildiği ve kurutulduğu bölgelerde bizzat bulunarak inatla korur! Tüm üretim kendi ve eşinin tasarımı ile gerçekleşir. Eşi Silvana el yapımı pipo üreten ender hanımefendilerden biri olarak Roberto’nun en büyük destekçisidir. Üretim Peppino tarafından pipo yapımı için geliştirilmiş küçük makinelerde yapılır. Ağızlıklar akrilik çubuklardan kesilerek her pipo için özel olarak el işçiliğiyle üretilirler.

Günümüzde Roberto´nun oğlu Tommaso Ascorti üçüncü kuşak olarak Caminetto´nun haklarını satın almıştır ve üretime devam etmektedir. Roberto ve Silvana, çalışanları aile çevresi ve yakın dostlarıyla birlikte Cucciago Como’da yarattıkları ASCORTI pipoların sevgi ve tutku eseri olduğunu tüm dünyadaki pipo kullananlar tarafından hemen anlaşılacağını düşünüyorlar. Tabi ki önce onlara dokunmak gerekiyor!

 

Listeyi Aç-Kapa | Open or Closed lıst

    © 2020 Pipo Market. Tüm hakları saklıdır.

    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.