Filtrele

Kategoriler

Markalar

Fiyat Aralığı

346 3168

 

VE CHACOM PİPOYU YARATTI! Comoy ailesi 1825 yılında şimşir ağacıyla başlayan pipo üretim sürecini 1856 da en üst seviyeye ulaştırdı. Henry COMOY Fransa’nın Saint-Cladue yakınlarında Avignon köyünde BRIAR kökleri tam olarak ıslah etmeyi başarmıştı. Briar kökleri acı tadından arındırmış özel kür ve kurutma yöntemiyle pipoyu gerçekten yaratmıştı. Tam yüz yıl sonra Birigitte Bardot’u ünlü yapan film "Ve Tanrı Kadını Yarattı / Et Dieu créa la femme"  vizyona girecekti.

Bu yeni keşifle birlikte gelen tatlı tütün tadı birkaç yıl içinde tüm Avrupayı sarmıştı. Fakat Prusya savaşının acısı bu güzel tadı bozdu. Henry savaşta esir düşmüştü… 1880 yılında Henry ve kuzeni Chapuis Londra’da H. COMOY & C. LTD. şirketini kurarak üretime başlar. Briar temini St. Claude’deki fabrikadan sağlanır. Bu İngiltere de kurulan ilk pipo fabrikasıdır.

1922 de Comoy ve Chapius aileri soyisimlerinin üçer harfini kullanarak CHACOM markasını oluştururlar ve St. Claude’ye yeni bir fabrika kurulur. Londra, piponun başkenti olarak bilinse de piponun gerçek başkentinin St. Claude olduğu herkes tarafından kabul edilir. Şirketi günümüzde Antoine Grenard temsil etmektedir. Tasarım bölümü mezunu olan Antoine son yıllarda modern tasarımlı pipolarıyla şirkete yeni bir zerafet getirmiştir.

CHACOM gerçek bir efsane, piponun yaratılış efsanesidir. "Et Chacom créa la pipe" Made in Myth!...

:: T. Ocak ::

149 adet ürün bulunmuştur.

missouri
Novak
L'anatra
Caminetto
Radice
Il Ceppo
FIAMMA DI RE
Markalar
Markalar
Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!

© 2018 Pipo Market Tüm hakları saklıdır.

Visa Mastercard 3d secure
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.